Czym jest skup aut

Witamy serdecznie wszystkich Państwa, którzy zainteresowani są sprzedażą swojego samochodu. Skup samochodów to nic innego, jak firma zajmująca się skupowaniem pojazdów różnego typu, w różnym stanie technicznym. Dzięki takim placówkom możemy szybko i sprawnie pozbędziesz się swojego dotychczasowe auta, otwierając przed sobą szansę na zakup nowego.

Nie warto trzymać w domu niesprawnego auta. Lepiej sprzedać go od razu do skupu samochodów.

Jakie auta możemy sprzedać do skupu samochodów powypadkowych

Niektóre firmy, zajmujące się skupowaniem pojazdów mają jasno określone zasady, takie jak na przykład rodzaj skupowanych pojazdów. Większość z nich jednak, chętnie odkupi od Państwa samochód każdego typu, począwszy oczywiście od samochodów osobowych, przez auta sportowe, terenowe, vany, cabrio, transportowe i tym podobne. W takim miejscu najczęściej sprzedać możemy także pojazdy specjalistyczne i po-leasingowe, których chyba najtrudniej jest się pozbyć. Warto więc poszukać najbliższego skupu i rozpocząć załatwianie formalności. Przykładowa oferta 1skupaut.pl

Sprzedaż auta, a jego stan techniczny

Ogromną przeszkodą przy sprzedaży auta, bardzo często jest jego stan techniczny. Jest to bowiem najważniejsze dla każdego, kto kupuje samochód. Jeżeli więc zdecydujemy się na sprzedaż auta, wystawiając go w internecie, bądź też dając ogłoszenie w radiu, czy gazecie, może się okazać, że nie będziemy mieli wielu chętnych na nasz pojazd. Większość skupów przyjmuje jednak samochody, bez względu na ich stan techniczny, czy estetyczny. Skupowane są samochody powypadkowe, zniszczone, zaniedbane, a także zupełnie niesprawne, czy spalone. Niektóre skupy są również zainteresowane skupem aut na części.

Jak się skontaktować ze skupem

Jako, że większość skupów świadcz swoje usługi na terenie całego raju, nasz kontakt bezpośredni z nami może być często utrudniony. Z tego też względu zgłoszenia można zwykle składać telefoniczne, oraz drogą internetową. Na stronie internetowej skupu bardzo często możemy znaleźć specjalny formularz, który wystarczy tylko wypełnić, podając swoje dane, oraz opisując pokrótce stan techniczny auta. Na tej podstawie rzeczoznawcy firmy będą w stanie dokonać wstępnej wyceny auta. Jeżeli mamy do czynienia z dobrym skupem aut powypadkowych, którego pracownicy szanują czas swojego klienta, odpowiedź na nasze zapytanie powinna dotrzeć do nas w przeciągu kilku dni. Warto zapoznać się z witryną opisującą dokładnie szereg usług świadczonych przez skupy – skup aut – opis świadczonych usług.

Transport niesprawnego auta

Nie warto trzymać w domu niesprawnego auta. Lepiej sprzedać go od razu do skupu samochodów.Po dokonaniu wstępnej wyceny, przedstawiciele skupu powinni skontaktować się z nami i umówić na spotkanie. Najlepiej, gdy przedstawiciele skupu pofatygują się do nas osobiście. Dzięki temu nie będziemy musi tracić dodatkowych pieniędzy. Niestety nie wszystkie skupy posiadają własne zaplecze transportowe i czasami dowóz niesprawnego auta do placówki zostaje na naszej głowie. Dlatego warto wcześniej zapytać, czy firma samodzielnie odbiera zakupione auta. Byłoby to dla nas wygodniejsze.

Warto skorzystać

Jeżeli mają Państwo jakiś samochód, który nie nadaje się już do jazdy, albo też chcą się Państwo szybko pozbyć auta, by kupić nowe, bez wątpienia sprzedaż samochodu do składy jest dobry rozwiązaniem. Porównajmy jednak kilka ofert i wybierzmy tą, która będzie dla nas najbardziej korzystna.